Taylor Swift, Billboard Top 10 listesini tekrardan kapladı

Amerikalı süperstar Taylor Swift geçtiğimiz hafta yayınladığı “The Tortured Poets Department” adlı albümü ile çıktığı günden bugüne kendi rekorlarını genişletmeye ve yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Billboard’un açıkladığı listelere göre Swift, birçok yeni rekora imza attı.

Billboard Top 100 listesinin ilk 14’ünü kapladı

Taylor Swift, “Yayınlandığı gün en çok dinlenen albüm” rekorundan “yayınlandığı hafta en çok plak satan albüm” rekoruna kadar farklı başarılara imza attı. Sanatçı, 2022 yılında yayınladığı “Midnights” albümü ile Billboard Top 100 listesinin ilk 10’unu kaplamayı başaran ilk sanatçı olmuştu. Yeni albümü ile Swift, bu rekorunu genişletmeyi başardı. Billboard’un yayınladığı verilere göre; ilk 14’ü kaplamayı başaran sanatçının albümündeki 31 şarkının 29’u ilk 50’de bulunuyor.

İlk haftasında 2.6 milyon sattı

Kariyerinde 14. kez “Billboard Top 200” listesinde birinciliği elde eden Swift, Jay-Z ile diğer sanatçılar arasında ikinci sırada bulunuyor. 1.sırada Adele’in 3.4 milyon satan “25” albümünün bulunduğu  “bir hafta içerisinde en çok satan albümler” listesi içerisinde 2.6 milyon satış ile Taylor Swift 2. Sıraya yerleşti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x