Güzellik uğrunuza sağlığınızı riske atmayın

BURSA (İGFA) – Uzun yıllardan beridir süregelen bilgi ve deneyimini, Altınşehir Mahallesi’nde açtığı kendi muayenesi ile hizmete sundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in açılışını yaptığı sağlık merkezinde güzelliğe dair estetik dokunuşlar, alanında uzman kişilerce gerçekleştirilecek.

20 yıldır sağlık sektöründe yer alan ve İtalya’da da doktora programına katılan Dr. Gülden Gürel, sağlık ve estetiğe ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

‘Merdivenaltı’ diye tabir edilen sterilize ortamdan uzak, bu noktada uzmanlaşmamış kişiler tarafından yapılan operasyonların çok ciddi sonuçlar doğurabileceğinin altını çizen Dr. Gürel, “Estetik bugün artık bir lüks olmaktan çıkarak, ev hanımlarına kadar inmiş durumda. Bugün 18 yaşındaki kızlar dahi estetiğe başvuruyor, elbette bu biraz günümüzde sosyal medyanın da etkilerinden biri. Dolayısıyla bir operasyon gerekliliğinde, bu operasyonun uzman kişiler tarafından yapılması gerekiyor.

Aksi halde gerçekleştirilen uygulamaların yan etkileri ve zararları, çok ciddi boyutlara ulaşıyor. Bizlere de özellikle bu noktada sorunlar yaşayan hastalar düzeltilebilmesi amacıyla geliyor. Bu kapsamda önlem ilk andan itibaren alınarak, operasyonların uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Güzellik uğruna sağlığınızı riske atmayın.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir